Notatka prasowa

Dziedziny: wiadomości, nauka, wydarzenia, Poznań, Polska.

Najlepsi polscy programiści w Poznaniu

W sobotę 8 grudnia 2012 roku, odbyły się w Poznaniu największe polskie stacjonarne zawody programistyczne - VII Mistrzostwa Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym Kuźniewski.pl organizowane przez Uniwersytet im. A. Mickiewicza.

Zawody wygrała drużyna aktualnych wicemistrzów świata o nazwie Warsaw Forfiters w składzie: Tomasz Kulczyński, Jakub Pachocki, Piotr Niedźwiedź. W kategorii junior zwyciężyli reprezentanci XIV LO we Wrocławiu w składzie: Bartosz Kostka Daniel Danielski Tomasz Syposz.

Mistrzostwa Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym to największe stacjonarne zawody programistyczne w Polsce i jedne z największych na świecie. Po przejściu eliminacji, które odbyły się 19 listopada 2012 roku, 97 najlepszych trzyosobowych drużyn awansowało do finału i rywalizowało w laboratoriach Wydziału Matematyki i Informatyki na Poznańskim Morasku.

W czasie pięciu godzin zawodów każda drużyna otrzymuje do dyspozycji jeden komputer i zadanie rozwiązania od 8 do 12 problemów algorytmiczno-programistycznych. Za każde rozwiązane zadanie drużyna otrzymuje symboliczny balonik o kolorze odpowiadającym rozwiązanemu zadaniu.

Zwycięża drużyna, która rozwiąże najwięcej zadań w jak najkrótszym czasie, otrzymując tytuł Mistrzów Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym. Oprócz tytułu najlepsze drużyny mogą liczyć na atrakcyjne nagrody, którymi w tym roku jest wysokiej klasy sprzęt komputerowy ufundowany przez głównego sponsora firmę www.kuzniewski.pl.

Szczegółowe informacje i przebieg zawodów można znaleźć na stronach:

Pliki dopobrania

Wyniki:

MiejsceNazwa DrużynySkładL. zadańŁączny czas
1Warsaw ForfitersTomasz Kulczyński
Jakub Pachocki
Piotr Niedźwiedź
1025:20:19
2KolobokMarcin Andrychowicz
Maciej Klimek
Tomasz Kociumaka
1025:44:21
3Grupa GaloisJakub Tarnawski
Damian Straszak
Anna Piekarska
919:29:31

Kategoria Junior:
MiejsceNazwa DrużynySkładL. zadańŁączny czas
1Pogromcy ŚwistakówBartosz Kostka
Daniel Danielski
Tomasz Syposz
715:01:10
2Legion SzuwaraBłażej Magnowski
Stanisław Barzowski
Kamil Żyła
614:11:19
3DomofoniarzeMichał Glapa
Grzegorz Świrski
Szymon Łukasz
57:42:30

Kontakt

dr Maciej Kalkowski
VII Mistrzostwa Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym
Wydział Matematyki i Informatyki UAM
ul. Umultowska 87, Poznań
http://www.mwpz.poznan.pl/
zawody@mwpz.poznan.pl